• Zadzwoń

  Zadzwoń
  (12) 656 70 55 (pl. Serkowskiego 10)
  (12) 266 39 03 (ul. Szwedzka 27)

 • Godziny Otwarcia

  Godziny Otwarcia:
  pon. - pt. 8.00 - 20.00
  INFORMACJA*

Informacja dla pacjentów

 

Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Ministerstwa Zdrowia oraz branżowych organizacji środowiska stomatologicznego Centrum Stomatologiczne pro.orto.dent wdrożyło dodatkowe procedury bezpieczeństwa higienicznego w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (tzw. koronawirusem).

Działając w branży usług stomatologicznych, zawsze stosowaliśmy rygorystyczne procedury sanitarno-epidemiologiczne. W związku z epidemią zarażeń wirusem SARS-CoV-2 zaczęliśmy dodatkowo wykorzystywać jednorazowe czepki, zewnętrzne fartuchy ochronne, dodatkowe pary rękawic, maseczki chirurgiczne i przyłbice. W naszych placówkach w jeszcze większym stopniu stosowane są środki dezynfekujące, stosujemy ponadto urządzenia do ozonowania pomieszczeń i lampy przepływowe UV.

Wprowadziliśmy bardzo ścisłe procedury dotyczące postępowania personelu recepcji, wykonywania zdjęć RTG, funkcjonowania pracowni protetycznej, zabezpieczania zdrowia personelu medycznego i pomocniczego, przeprowadzania zabiegów stomatologicznych oraz przygotowania pomieszczeń do odbywania się takich zabiegów.

Rejestracja pacjentów na wizyty odbywa się wyłącznie telefonicznie. Ustalenie terminu wizyty poprzedzone jest wstępnym wywiadem telefonicznym mającym na celu ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz pilności potrzeby odbycia wizyty stomatologicznej. W sytuacjach wątpliwych decyzję o przyjęciu pacjenta podejmuje lekarz.

Zmieniają się także reguły przyjmowania pacjentów. Zarejestrowani pacjenci proszeni są o przybycie na wizytę o wyznaczonej porze, bez osób towarzyszących. Wizyty pacjentów niepełnoletnich odbywają się pod opieką tylko jednego opiekuna, który także poddawany jest wszelkim procedurom sanitarno-epidemiologicznym obowiązującym w placówce. Drzwi do naszych placówek są zamknięte - po przybyciu na wizytę należy użyć dzwonka przy drzwiach wejściowych lub zadzwonić na podany na drzwiach numer telefonu placówki.

Prowadzimy działania prediagnostyczne w kierunku potencjalnego zarażenia wirusem SARSCoV2, dokonując pomiaru temperatury ciała, zbierając informacje na podstawie ankiety medycznej oraz przeprowadzając wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta. W placówkach obowiązkowa jest dezynfekcja rąk, noszenie rękawic ochronnych oraz maseczki (za wyjątkiem samego zabiegu). W trakcie całego pobytu w placówce pacjenci powinni stosować się do poleceń personelu.

Wprowadzone procedury zwiększają znacząco bezpieczeństwo pacjentów i personelu, powodują jednak znaczący wzrost kosztów funkcjonowania placówki, związany m.in. ze zwiększonym zużyciem środków dezynfekcyjnych i materiałów ochronnych oraz koniecznością specjalistycznej utylizacji znacznie większej ilości odpadów medycznych. Nie chcąc ukrywać tego faktu w podniesionych cenach poszczególnych usług, zdecydowaliśmy się wprowadzić do naszego cennika tzw. opłatę epidemiologiczną, która doliczana jest do należności za każdą wizytę w placówce. Opłata ta jest czasowa i jest uzależniona od cen oraz dostępności środków ochrony indywidualnej przeznaczonych dla branży medycznej. Staramy się tę opłatę utrzymywać na jak najniższym poziomie - aktualnie wynosi 39 zł.

 • Bezbolesne znieczulenie

 • Gabinet przyjazny dziecku

 • WIFI

 • RTG

 • Panorama

 • Parking

 • Udogodnienie dla niepełnosprawnych

 • Płatność kartami (Visa, MasterCard)

 • Klimatyzacja

 • Kredytowanie leczenia

 • Kącik zabaw dla dzieci

 • Prasa dla gości